اخبار استان

فرماندارمیبد به همراه مسئول دفتر امام‌جمعه این شهرستان به دیدار اقوام سید پروفسور پدرام موسوی که در بفروئیه میبد زندگی می‌کنند رفتند و این سانحه هوایی را که منجر به جان باختن این خانواده شده را تسلیت گفتند.

به بهانه هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی؛

۴۰۹۱ تبعه‌ خارجی در یزد باسواد شدند

سوادآموزی در ایران اسلامی گام‌های خود را فراتر از مرزهای جغرافیایی و فرهنگی این سرزمین کهن گذاشته و امروز به دنبال با سوادکردن اتباع خارجی است، در این راستا طی چهار سال گذشته ۴۰۹۱ نفر از اتباع خارجی در یزد با سواد و از سازمان سوادآموزی این استان فارغ التحصیل شدند. قبل از اسلام، آموزش […]

البته مردم به یاد دارند که مقبره‌ای بوده و افراد بر سر قبر وی می‌رفتند و فاتحه‌ای می‌خواندند که در جامع جعفری از آن به عنوان «میدان وحشی» یاد شده ولی بعدها بر اثر خیابان‌سازی‌ها، تخریب شده است.

مدیرکل ثبت احوال یزد خبر داد:

افزایش سن ازدواج و نخستین بارداری زنان در یزد

مدیرکل ثبت احوال یزد با بیان این‌ که آمار ازدواج در این استان روند کاهشی دارد گفت: سن ازدواج جوانان و همچنین سن نخستین بارداری مادران در یزد افزایش یافته است. «محمدعلی مکرمی» در روز گذشته سوم دیماه در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، با بیان این‌ که […]

ما هدفی جز اعتمادسازی عمومی و برخورد با اندک متخلفان و مفسدان نداریم و با فساد برخورد می‌کنیم تا قاطبه افراد قانونمند و سالم خصوصا مدیران پرتلاش و پاک دست احساس رضایتمندی کنند.

داوطلبین رد صلاحیت شده می‌توانند از ۲۸ آذرماه تا یکم دی ماه شکایت خود را به هیأت نظارت استان تحویل و برابر قانون باید از دوم تا ۲۱ دیماه پاسخ خود را دریافت کنند.

دمای فعلی شهر یزد بین چهار و ۱۳ درجه سانتی‌گراد نوسان دارد.

این خودروی سواری دارای پنج نفر سرنسین بوده که دو نفر آن قبل از رسیدن نیروهای امدادی فوت و مابقی مجروح و برای درمان قطعی به بیمارستان اعزام شدند.

رییس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد:

ثبت‌نام قطعی ۲۳۶ نفر برای تصدی ۴ کرسی یزدی‌ها در مجلس

ایسنا/یزد رییس ستاد انتخابات استان یزد از ثبت‌نام قطعی ۲۳۶ نفر در چهار حوزه انتخابیه این استان برای تصدی کرسی‌های یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد. «احمد ترحمی» امروز یکشنبه هفدهم آذرماه در نشست ستاد انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به ثبت‌نام ۲۴۶ نفر در انتخابات مجلس اظهار کرد: ۲۳۶ شهروند فرایند […]

دبیر ستاد انتخابات استان یزد در دومین روز از مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابابت یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تاکنون ۱۳ نفر داوطلب در استان یزد برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.