اخبار استان

فاطمی استاندار یزد: استان یزد با توجه به ظرفیت های خود، قابلیت تبدیل به بهشت تعاونی های کشور را دارد. لازمه تحقق این مهم تدوین برنامه مشخص، مدون و تحولی در این حوزه است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در نشست با اعضای اتاق تعاون:

تشکیل هیأت اندیشه ورز و اتاق فکر در حوزه تعاون برای تدوین برنامه های راهبردی ضروری است

صاحبان فکر و اندیشه از دانشگاه، اتاق تعاون و شرکت تعاونی های موفق استان می توانند در این هیأت حضور یابند و خروجی نشست ها عملیاتی و کاربردی شود تا شاهد تحول اساسی در حوزه تعاون استان باشیم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: این سری برنامه ها باعث ایجاد انگیزه برای این عزیزان می شود که خروجی آن در حوزه کاری و خانوادگی آنها نمود می یابد.

آیت الله سیدعلیرضا حیدری در مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س):

اخلاق خوش و برخورد خوب با خانواده از توصیه های مؤکد رسول گرامی اسلام است

همزمان با سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، مراسمی با حضور مدیرکل، مدیران و کارمندان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.

در صورتی که دولت در جهت اجرای مصوبات مجلس در موضوع واردات خودروهای برقی (ماده ۳ و ۴ ساماندهی بازار خودرو سال ۹۷ و ۹۸) اقدام کند و مجوز واردات مینی بوس های برقی بدون اخذ عوارض گمرکی را صادر کند با استفاده از منابع ارزی که به آن دسترسی دارند نوسازی ناوگان حمل ونقل میبد را با مینی بوس های برقی بر عهده بگیرند.

همزمان با سفر رئیس جمهور به یزد تعدادی از معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به این استان سفر کرده و با مردم دیدار می کنند.

در استان یزد نزدیک به ۲۰۰ خانه بهداشت کارگری وجود دارد که نزدیک به ۳۴ هزار نفر از خدمات این مراکز استفاده می کنند.

محمدرضا فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران:

نگاه به اصلاح قانون کار باید برای بهتر شدن و روان سازی جریان روابط کارگر و کارفرما باشد

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در جمع کارگران گفت: قانون کار، یک قانون حمایتی از کارگر است. هر قانونی هم وحی منزل نیست و دارای نواقصی است اما نگاه به اصلاح باید برای بهتر شدن و روان سازی جریان روابط کارگر و کارفرما باشد.

مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارتباطی که با تعاونگران، کارفرمایان، کارآفرینان و شرکای اجتماعی مثل خانه کارگر، اتاق تعاون، و… دارد از این ظرفیت ها می تواند برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره استفاده کند.

مراکز کافه کارآفرینی باعث انتقال تجربیات کارآفرینان موفق به فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانشجویان و … در محیطی به دور از تشریفات رسمی و اداری می شوند