اخبار استان

نمايندگان يزد در نامه‌اي از لاريجاني خواستند

«نيكنام» به شورا بازگردد

صلاحيت سپنتا نيکنام در هيئت‌هاي اجرائي انتخابات شوراها به تأييد رسيده بود و با توجه به استعلام از مراجع چهارگانه، صلاحيت او در هيئت مرکزي نظارت انتخابات استان يزد نيز تأييد شد.

رئيس شوراي شهر يزد در واکنش به تعليق سپنتا نيکنام، عضو زرتشتي شورا

استعفا مي‌دهم

«مجري ابلاغ حکم تعليق عضو زرتشتي شورا نمي‌شوم و در صورت قطعي‌شدن اين حکم از رياست شورا استعفا مي‌دهم».

عضویت نماینده زرتشتی شورای شهر یزد با دستور فرماندار معلق شد

تعلیق رأی مردم

واقعیت این است که دیوان عدالت اداری با این حکم خود را در مقابل رأی مستقیم مردم شهر یزد قرار داده است. این عضو شورا یک دوره چهارساله نماینده مردم شهر یزد بوده و مردم این شهر هم از او راضی بوده‌اند

فرمانده سپاه الغدیر یزد طی مراسمی در یزد با حضور فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در تاریخ دوشنبه سوم مهرماه معرفی می‌شود.

رأی مردم گرفتار مسئله حقوقی بالادستی

مورد عجیب سپنتا نیکنام

حالا که در مورد شهر یزد با پیشینه کهن آن صحبت می‌کنیم، چطور می‌توانیم جمعیت محترم و قابل‌تأمل زرتشتیان این شهر را نادیده بگیریم و آنها را تنها با عنوان «اقلیت» کنار بگذاریم.

دادرس دادگاه عمومی شهرستان مهریز قصور پزشکی را به نگارش ۵ مقاله علمی به تأیید ۱۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد محکوم کرد.

امسال تعداد دانش‌آموزان ابتدایی استان با افزایش هفت هزار نفری به ۱۳۰ هزار نفر برسد که از این تعداد بیش از ۲۳ هزار دانش‌اموز کلاس اولی هستند.

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی معتقد است: شولی یکی از بهترین مواد غذایی سنتی برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از ابتلا به یبوست است.

یک مقام مسئول در دادگستری یزد:

ثبت یک طلاق به ازای هر ۷ ازدواج

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: با انجام اقدامات مداخله‌ای در فرایند طلاق، با کاهش ۲۲ درصدی طلاق، استان یزد در سطح کشور در رتبه ۲۸ قرار گرفت.

معاون اداره کل محیط‌زیست استان یزد با اشاره به این‌که هنوز یوز ماده در مناطق حفاظت شده این استان دیده نشده گفت: تنها چهار قلاده یوزپلنگ نر در استان یزد مشاهده شده است.