اخبار استان

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد با تاکید بر لزوم رعایت قوانین توسط رانندگان در طول ایام نوروز، گفت: ۴۹ دوربین نظارتی در محورهای مواصلاتی استان نصب شده است .

معاون سیاسی استاندار یزد تأکید کرد:

لزوم مدیریت مصرف آب در یزد/ نیازی به ذخیره‌سازی آب نیست

معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان این‌که بحران قطع جریان آب انتقالی موقتی است،‌گفت:‌ مدیریت مصرف باید در دستور کار مردم یزد قرار گیرد و نیازی به ذخیره سازی آب نیست.

این افراد که گفته می شود از کشاورزان شرق اصفهان بودند، پیش از ظهر روز جمعه با حضور در اطراف روستای باقرآباد از توابع ورزنه در شرق اصفهان در اقدامی اعتراضی به مشکل کمبود آب،قصد تخریب تاسیسات انتقال آب زاینده به یزد را داشتند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: صنعت کاشی و سرامیک استان یزد نسبت به متوسط کشوری دارای بهره‌وری بالاتری است.

معاون شبکه دامپزشکی ابرکوه، از کشف و معدوم کردن ۸۰۰ کیلو ماهی فاسد در این شهرستان خبر داد.

رییس بسیج رسانه استان یزد با اشاره به فرا رسیدن روز بسیج رسانه،‌گفت:‌ همایش رسانه،‌ خانواده و اقتصاد سلامت در یزد برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار یزد:

وضعیت بی‌سوادی کودکان ۶ تا ۹ سال در یزد نگران‌کننده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، وضعیت بی‌سوادی کودکان شش تا ۹ سال در یزد را نگران‌کننده خواند.

معاون بهـبود تـوليـدات دامـــی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد مطرح کرد

شرایط اقلیمی یزد آزاد راهی برای پرورش شتر/محدودیتی برای پرورش شتر در یزد نیست

معاون بهـبود تـوليـدات دامـــی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: پرورش شتر از زمان‌های قدیم در یزد رایج بوده است و در حال حاضر ۱۴ هزار و ۹۰۰ نفر شتر در استان وجود دارد.

سوپرمارکت‌ها در سایه فروشگاههای بزرگ

۱۲۰ سوپر مارکت یزد در یک و نیم سال گذشته تعطیل شده است

فروشگاههای بزرگ و تخفیفهای متنوع و متمرکز شدن خدمات، برای هر کسی لذت بخش باشد، برای صاحبان مغازههای سوپر مارکت لذت بخش نبوده و نیست. این افراد که زمانی با شغلشان سفره خانهها را رنگین میکردند، امروز سفرهشان کوچکتر از همیشه است و در یک و نیم سال گذشته شاهد تعطیلی ۱۲۰ سوپر کارکت در شهرستان یزد بوده ایم.

استاندار یزدبا بیان اینکه این منطقه هرچند از مناطق کم آب نیست، اما بی آب است، گفت: برای توسعه و اشتغال پایدار به ویژه در مناطق روستایی و عشایری برای ایجاد مشاغل و صنایع پرآبخواه در بخش کشاورزی مناسب نیست.