اخبار استان

دبیر جبهه مردمی انقلاب استان یزد با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در زمینه ایجاد اتحاد بین نیروهای انقلابی، گفت: جبهه مردمی انقلاب در تمام شهرستان‌های یزد ایجاد شد.

بمناسبت چهلمین روز درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام:

سخنرانی مسیح مهاجری دریزد

بمناسبت چهلمین روز درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسیح مهاجری

مدیرکل راه‌آهن منطقه یزد با اشاره به نقش شبکه ریلی کشور در توسعه اقتصادی کشور، گفت: استان یزد با بارگیری و حمل روزانه قریب ۵۰ هزار تن ماده معدنی، ۳۷ درصد عملیات حمل بار کشور را به خود اختصاص داده است.

هزار و ۲۶۶ طلاق در نه ماه اول سال ۹۵ به ثبت رسیده است که بر اساس آمارها به صورت میانگین از هر ۵ ازدواج در یزد یک مورد به طلاق ختم شده است که بیشترین طلاق رخ داده در مردان با میانگین سنی ۳۴ و در زنان با میانگین سنی ۳۰ سال بوده است.

طی روزهای گذشته تعداد زیادی از کلاغ های نوک قرمز در یزد تلف شده اند.

۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور جهان پس از شرکت در کنوانسیون سالانه راهنمایان گردشگری در تهران، به استان‌های مختلف از جمله یزد و شهرستان میبد سفر می‌کنند.

کلینیک‌های تخصصی و مراکز درمانی یزد این روزها جای سوزن انداختن نیست، همه راهروها، طبقات و حتی حیاط این مجتمع مملو از جمعیتی است که ضعف امکانات درمانی در مناطق جنوبی و شرقی کشور آنها را به یزد کشانده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی یزد با اشاره به اقدامات این سازمان برای احیای صنعت زیلو گوشه هایی از ثمرات این تلاش ها را تشریح کرد.

جمعی از مردم و مسئولان استان یزددیشب با حضور در ایستگاه های آتشنشانی و روشن کردن شمع، قرائت دعا و فاتحه با خانواده های شهدای آتشنشان ابراز همدردی کردند.

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، وضعیت بارندگی امسال استان را بحرانی‌تر از سال گذشته دانست و اعلام کرد: در سال جاری با کاهش ۸۲ درصد بارندگی نسبت به دوره مشابه در دراز مدت روبرو بوده‌ایم.