اخبار استان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد تاکید کرد:

لزوم اصلاح فرایند امور مربوط به مشاغل سخت و زیان‌آور

اصلاح فرآیند فرصتی است برای این که بتوانیم شرایط مدیریت فعالیت‌ها و منابع را به درستی برنامه‌ر‌‌یزی کنیم که نتیجه آن افزایش اثربخشی و بهره‌وری است.

این مرکز نیز فعالیت خود را در زمینه سه نوع سرطان مذکور آغاز کرده که البته با هدف حساس کردن و خودارزیابی زنان در جامعه نسبت به بروز این سرطان‌ها، به تمام مراکز تعمیم داده خواهد شد.

دانشکده طب سنتی اردکان به عنوان پایلوت اجرای طرح ادغام طب ایرانی در نظام سلامت در نظر گرفته شده است.

دیار کویری یزد برخلاف زمین سترونش، آسمان پرستاره‌ای دارد، هماره و در هر دوره‌ای چندین نامور پهنه آسمانش را درخشش دگری داده و شب‌های تاریکش را چون روز روشن می‌کند

تبادل گردشگر و تجربه در حوزه‌های گردشگری یزد و ارمنستان ضروری و می‌تواند نقش مهمی در تقویت ارتباط بین دو کشور ایران و ارمنستان ایفا کند.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از ثبت حریم قلعه تاریخی وزیر میبد در فهرست آثار ملی، پس از گذشت ۱۶ سال از ثبت بنای قلعه خبر داد .

فرآیند ساخت اولین بیمارستان سبز کشور در یزد با حضور برخی از اعضای جامعه پزشکی این استان آغاز شد. 

برای مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، زایران می‌توانند از تاریخ ۱۳۹۸٫۶٫۱۰ (۱ محرم ۱۴۴۱ ) لغایت۱۳۹۸٫۸٫۷( ۳۰ صفر ۱۴۴۱) بدون نیاز به دریافت روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح https://samah.haj.ir همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد توضیح می‌دهد؛

چرا ضیغم‌الدوله دستور دوختن دهان فرخی یزدی را صادر کرد؟

این مکان مطابق اشارات تاریخی در نزدیکی دیوان‌خانه که همان اداره میراث فرهنگی کنونی و بخشی از ارگ حکومتی یزد است، یاد شده است.

معاون علوم پزشکی یزد خبر داد؛

سرطان پوست شایع‌ترین بیماری در استان یزد

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ میزان بروز سرطان در استان یزد به دو برابر افزایش یابد، گفت: بيماريهاي قلبي- عروقي،سرطانها،بيماريهاي مزمن تنفسي و ديابت مهمترین بیماری‌های غیرواگیر در استان یزد است.  به گزارش ایسنا-منطقه یزد،دکتر«محمدرضا دهقاني» در سمينار يك روزه سرطان که به میزبانی […]