اخبار استان

۱۹ هزار و ۷۷۰ واحد تولیدی و خدماتی در استان یزد به دلیل کرونا مشمول دریافت تسهیلات حمایتی دولت شدند ولی هرچند منابع آن تخصیص یافته ولی تاکنون ۲۳۴۰ واحد در این رابطه ثبت‌نام کرده‌اند.

از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال ۹۸، ۱۲۵۴ فارغ التحصیل دانشگاهی برای استفاده از طرح کارورزی در استان یزد ثبت نام کردند. همچنین ۴۶۵ شرکت و بنگاه های اقتصادی که دارای لیست بیمه بوده اند نیز برای جذب کارورز در سامانه کارورزی اقدام به ثبت نام نمودند که در نهایت ۵۱۶ قرارداد مابین کارورز و بنگاه های پذیرنده منعقد گردیده است.

با حضور محمدفتاحی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردکان:

همزمان با ۱۴ تیرماه روز قلم از نویسنده کتاب از اعتیاد تا ثریا تجلیل شد

«از اعتیاد تا ثریا»، عنوان نخستین کتابی است که این رهایی‌یافته از بند موادمخدر، در آن به وضوح سال‌های زندگی‌اش در مرداب اعتیاد را به تصویر کشیده و شخصیت قهرمان آن را زنی صبور و مهربان بازی می‌کند به نام همسر.

در دیدار مدیردرمان تأمین‌اجتماعی یزد با نمایندگان مردم استان در مجلس شواری اسلامی تاکید شد:

آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان سرطان از اولویت‌های استان است

با توجه به اینکه یزد یکی از قطب‌های درمان کشور محسوب می‌شود و سالیانه بیماران زیادی از استانهای جنوب و جنوب‌شرق کشور برای مداوا به این استان مسافرت می‌کنند و نیز با توجه به تعداد زیاد بیماران سرطان در استان ، توجه به احداث بیمارستان سرطان یک امر ضروری به نظر می‌رسد.

جامعه کار و تولید استان می توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۱۱ سوالات، شکایات، انتقادات، گزارش ها و نظرات و دغدغه‌های خود را با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در میان بگذارند.

در مراسم رونمایی از دستگاه ونتیلاتور خیری بیمارستان شهدای کارگر عنوان شد:

پشتیبانی خیرین روحیه مضاعفی را به کادر سلامت در خط مقدم درمان میدهد

مدیر درمان تامین اجتماعی یزد در مراسم رونمایی از دستگاه ونتیلاتور که توسط مرکز نیکوکاری اصناف به بیمارستان شهدای کارگر اهدا شده بود با تاکید بر این که بدون کمک خیرین گذر از بحران کرونا ممکن نیست گفت: پشتیبانی خیرین روحیه مضاعفی را به کادر سلامت در خط مقدم درمان بخصوص درخط مبارزه با ویروس کرونا می دهد.

در استان یزد ۱۹ هزار و ۷۷۰ کارگاه آسیب دیده از کرونا شناسایی شده، که از این تعداد تاکنون ۲۱۹۱ کارگاه در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات ثبت نام نموده اند.

شعبه ۱۰۲ به عنوان شعبه تخصصی حوزه کارگری و شعبه ۷ حقوقی یزد هم به عنوان شعبه مسائل حقوقی جامعه کارگری به فعالیت می پردازند.

با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد صورت گرفت:

تجلیل از برترین های مسابقات مختلف هفته کار و کارگر استان/ گزارش تصویری

به علت شیوع ویروس کرونا در آینده نیز مسابقات مختلفی که برای خانواده بزرگ کار و تولید استان توسط این اداره کل برنامه ریزی می شود بازهم به صورت مجازی برگزار شود.

این شورا با همبستگی اعضا می تواند به وسیله رسانه های مختلف به خصوص شبکه های اجتماعی و ارتباطی به صورت شبکه ای اقدامات انجام شده توسط دستگاه های تابعه را اطلاع رسانی کند.