اخبار استان

کارشناس هواشناسی یزد گفت: به علت گرم بودن هوا بارش ها بصورت باران خواهد بود و باتوجه به رگباری بودن بارش، سیلابی شدن مسیرها و آبرگرفتکی معابر پیش بینی می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد کمک به کاهش تصادفات در جاده‌ها را از اهداف اصلي طرح‌هاي نوروزي اين جمعيت ذكر و در اين باره تاكيد كرد: تمام ظرفیت‌هاي هلال احمر را براي ايجاد سفر سالم هموطنان در نوروز بكار مي‌گيريم.

اولین استحصال خاویار سال گذشته توسط بخش خصوصی به میزان ۲٫۴ کیلوگرم از یک ماهی به ارزش ۱۲ میلیون تومان انجام شده است.

رییس اتحادیه میوه و تره بار یزد از کاهش ۱۵ درصدی تقاضا در آستانه عید نوروز خبر داد و ضمن طبيعي خواندن اين موضوع، آینده‌ي ارزانتری را برای بازار میوه یزد پیش‌بینی کرد.

مسئول واحد فرآهم آوری اعضا در دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به رشد آمار پیوند کلیه در استان، گفت:‌ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سال ۹۸ عمل پیوند کبد در استان یزد انجام می‌شود.

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ابر طرح شهرداری یزد با عنوان خلیج فارس افتتاح شد.

شهروندان آگاه باشند كه تكدي‌گري اين روزها يك شغل محسوب مي‌شود و میانگین درآمد هر متکدی در ساعت در مناطق شلوغ تا ۸۰ هزار تومان نيز مي‌رسد.

رييس شبكه دامپزشكي اردكان از كشف و توقيف يك محموله ۳۵۰۰ کیلوگرمي تخم‌مرغ رنگی فاقد تاریخ تولید و مشخصات تولیدکننده در اين شهرستان خبر داد.

برنامه توزیع نهال همزمان با ایام‌الله دهه فجر از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان يزد آغاز و تا پایان هفته منابع طبیعی در ۲۱ اسفند ماه ادامه خواهد یافت.

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان یزد با اشاره به آبگرفتگی خانه‌های ساکنان بافت تاریخی و خطرناک بودن این وضعیت، گفت: هر چند نیروهای امدادرسان در حال حاضر تمام استان را رصد می‌کنند اما وسعت و پراکندگی زیاد بافت تاریخی منجر به نیاز جدی به حمایت ارگان‌های امدادرسان و اطلاع رسانی مردم شده است.