اخبار شهرستان

پرستاران مراکز روانی مزمن شبنم و ذهنی شقایق میبد همزمان با روز جهانی معلولان و به مناسبت  هفته گرامیداشت مقام پرستار تجلیل شدند.

رییس اداره بهزیستی میبد گفت: برابر کردن فرصت‌ها برای همه معلولان و برداشتن موانع از سر راه آنها وظیفه همگانی است ، معلولین باید بتوانند به مراکز و مکان‌های مورد نیاز دسترسی راحت داشته‌باشند و با حضور در جامعه مهارت اجتماعی خود را تقویت کنند.

آیین گرامیداشت چهارمین سالگرد ثبت جهانی شهر میبد به نام زیلو با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران ، مهران فاطمی استاندار یزد ، شهرداران و فرمانداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی و مسئولان شهرستان و هنرمندان و مردم هنر دوست در هتل کریاس پلاس برگزار شد.

آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار و نشست با شهرداران شهرها و فرمانداران روستاهای صنایع دستی جهانی ایران افزود: زمانی که رویکرد حفظ هویت هنری  صنایع دستی برای اشتغالزایی و درآمدزایی و توسعه و پیشرفت کشور است باید تلاش کرد که از یک طرف روح و فرهنگ و سنت و تمدن در صنایع دستی باقی بماند و هم چرخه تولید به مصرف صنایع دستی تکمیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خواستار برگزاری نشستهای تخصصی و بررسی راهکارها و الگوهای توسعه و نوآوری در تولید محصولات برای افزایش صادرات و بازاریابی صنایع دستی شد.

آیین رونمایی از کتابهای «فریاد سوخته» و «شوکران عقل» نوشته محمد علیخانی مهرجردی با حضور مسئولان و از سوی انجمن نویسندگی میبد در فرهنگسرای این شهرستان برگزار شد.

تجمع پرشکوه خانوادگی بسیجیان و نوجوانان دهه هشتادی و نودی میبدی با حضور ابوذر روحی مداح اهل بیت (ع) و خواننده سرود معروف سلام فرمانده و همچنین حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد و سرهنگ مصطفی بهشتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد برگزار شد.

سید جمال سجادی پور در مراسم افتتاح جشنواره انار میخوش در حسینیه صاحب الزمان (عج) بیده افزود: عرضه و فروش انواع محصولات درغرفه‌های این جشنواره توسط بانوان و آقایان فعال در حوزه مشاغل خرد از ۱۲ شهر کشور نشان دهنده نقش جشنواره‌ها برای بازاریابی و فروش محصولات است.

در مراسمی از کارآفرینان برتر استان در قالب جشنواره کارآفرینان برتر قدردانی شد.

مراسم معارفه و تکریم مدیران کل سابق و جدید صدا و سیمای یزد برگزار شد.