ایران و جهان

دولت ترکیه، ایالات متحده آمریکا را به راه انداختن جنگ اقتصادی علیه این کشور متهم کرده است.

معلوم است که جوانان از چنین اسلام تحریف شده ای می گریزند. معلوم است حجابی که از ترس گشت ارشاد بر سر شود، دو قدم آن طرف تر از سر می افتد ولی حجابی که از سر باورهای عمیق دینی باشد، حتی به زور گزمه های رضاخانی هم تکان نمی خورد.

یک بار سردبیر عصر ایران را احضار کردند که چرا خبر دعوای یک زن و شوهر در اراک را منتشر کرده اید؟ و گفتند شما با این خبر، علیه دولت سیاه نمایی کرده اید!

مطبوعات زير بار فشار كمبود و افزايش قيمت كاغذ كمر خم كرده‌اند:

احتكار١٧٠ هزار تن كاغذ

سرنوشت ٢٦٠ ميليون دلار ارز واردات كاغذ در هاله‌اي از ابهام

سودجويان مقادير قابل توجهي‌كاغذ روزنامه را درگاوداري‌ها و سوله‌ها انبار كرده‌اند

۵ فروند ATR جديد هما در فرودگاه مهرآباد بر زمين نشست

پرواز بر فراز تحريم‌ها

روز گذشته پنج فروند ۶۰۰-۷۲ ATR نوساز ايران‌اير که از شهر تولوز فرانسه به سمت تهران در حال پرواز بود، در فرودگاه مهرآباد بر زمين نشست. به گزارش مهر، اين هواپيماها در ادامه خريد ۲۰ فروند هواپيماي ای‌تی‌آر (ATR) است که در فضاي پسابرجام قرارداد خريد آنها ميان ايران‌اير و شرکت هواپيماسازي ايتاليايي-فرانسوي ای‌تی‌آر به […]

در یکی از شهرهای مهم، بعد از نماز جمعه عده‌ای از نمازگزاران، تحت تاثیر سخنان آتشین خطیب جمعه، تجمعی تشکیل دادند و یکنفر به سخنرانی برای آنها پرداخت و تفسیر تفصیلی کلیات مورد اشاره خطیب جمعه را برعهده گرفت. جالب اینکه این شخص نتوانست مافی الضمیر خود و برنامه ریزان این تجمع و آن خطبه آتشین ضد دولتی را پنهان نماید و به جای مطرح کردن مسائل و مشکلات اقتصادی، تا توانست در سیاست غوطه ور شد و دولتمردان را دو تابعیتی، زن و فرزند را به آنطرف مرز فرستاده و با گذرنامه آماده برای فرار معرفی کرد!

این رقم نقدینگی خیلی رقم فوق‌العاده‌ای است؛ هم رقمش خیلی بالا است، هم رشدش زیاد است؛ ۱۵۰۰ هزار میلیارد یک چیز افسانه‌ای است.

از معضلات کشور ما دخالت نهادها و مقامات مختلف در کار یکدیگر است.

آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی شرق استان تهران گفت: شما باید چپاولگرها را شناسایی کنید و قبل از اینکه آنها شروع به کار کنند شما عزیزان توطئه آنها را خنثی کنید، نه اینکه تنها کشف جرم کنید بلکه باید دفع جرم کنید! در حقیقت باید جُرم را جلوگیری کنیم نه اینکه تنها جرم واقع شده را کشف کنیم.

«چرا شما فکر مي‌کنيد يا بايد نوکر آمريکا بود يا با آمريکا جنگيد؟ آيا راه ديگري نداريم؟» ادامه دادم: «کشورهايي را مثال نمي‌زنم که شما قبول نداريد، ولي همين چين مورد قبول شما، آيا نوکري آمريکا را مي‌کند؟»