ایران و جهان

آمریکایی ها گفته‌اند حاضرند کمک دارویی کنند؛ شما متهم هستید که این ویروس را ایجاد کرده اید.

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود یک و نیم میلیون خانوار توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی در برابر زیان‌های ناشی از کرونا را دریافت خواهند کرد.

چه كسي كرونا را جدي نمي‌گيرد؛ صداوسيما يا مردم؟/ مردم در خانه بمانند يا بروند خريد؟

برنامه‌هاي تكراري مردم را در خانه نگه‌نمي‌دارد

صداوسيما همين لحظه مي‌تواند آمار دهد كه روزانه ده‌ها ساعت برنامه‌سازي درباره اطلاع‌رساني و خبررساني نسبت به ويروس كرونا داشته است؛ از بخش‌هاي مختلف خبري و گزارش‌هاي متعدد گرفته تا برنامه‌هاي خانوادگي، پزشكي، صبحگاهي، شبانگاهي و حتي علمي و… كه هر روز به نوعي به ويروس كرونا مي‌پردازند، اما چرا هنوز جاده شمال شلوغ‌ترين مسير […]

کادر پزشکی و پرستاری محدودی برای مقابله با کرونا داریم. کادرهای درمانی، نزدیک ۲۰ روز است که شبانه روز کار می کنند و دیگر رمقی برایشان باقی نمانده است. بسیاری از آنها ، خود به کرونا مبتلا شده اند و متاسفانه تعداد قابل توجهی از ایشان نیز جان خود را از دست داده اند. حال بماند که برخی پزشکان نیز ترک کار کرده اند به طوری که در بعضی شهرهای کوچک حتی یک پزشک هم وجود ندارد!

اينها مي‌خواهند دين ما را از ما بگيرند و به ما صدمه بزنند. كاري كه دارند انجام مي‌دهند، هيچ معنايي ندارد. ضمنا اين چه بيماري است كه شما اينقدر گنده‌اش كرديد؟ مگر درمانش كاري دارد؟ من اعلام آمادگي مي‌كنم، شخصا ورود مي‌كنم به آنجايي كه اين بيماران هستند، درمان‌شان را شروع مي‌كنيم تا ببينيد چقدر سريع درمان مي‌شوند.

مردم چنان می‌مردند که گویی برگ از درخت می‌ریزد و با این‌که در تهران آماری برای تعیین شمار بیماران وجود ندارد مع ذلک من تصور می‌نمایم که بیش از یک‌سوم سکنه شهر تهران بر اثر وبا مردند./ اصول قرنطینه که حتی در اعصار قدیم هم معمول بوده در این کشور معمول نیست و به همین جهت یک بیماری مسری به سرعت برق در اطراف کشور منتشر می‌گردد و فقط فرا رسیدن فصل زمستان و یا اعجاز خدایی آن را قطع می‌نمایند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: با ۳۰۰ هزار اکیپ مجهز در سراسر کشور از پس فردا به تک تک خانه ها مراجعه و بیماری کرونا را ریشه کن می کنیم.

“محمد شریعتمداری ” وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در حساب شخصی توئیتر خود نوشت : در جهت رفاه حال بیمه شدگان و برای کاهش ضرورت خروج مردم از منزل ، سازمان تامین اجتماعی ، کلیه دفترچه های درمانی که تاپایان بهمن اعتبار دارند را بدون نیاز به مراجعه به شعب سازمان یا کارگزاری ها تا پایان فروردین ۱۳۹۹ تمدید اعتبار کرد .

جامعه درهمه شرایط وبویژه در موقعیت‌های سخت ودشوارنیازمند آرامش و اعتماد و مهربانی و صمیمیت است.

یک لایه نازک مخاطی درون ریه ها وجود دارد و زمانی که طی روز به میزان کافی آب می نوشید، این لایه نازک باقی مانده و به ریه ها در انجام بهتر کار خود کمک می کند.