اخبار شهرستان1

کتاب «آن سه شب…» با موضوع زندگی حضرت رقیه (س) و واقعه کربلا  نوشته حجت الاسلام یوسف بدرالدین به مناسبت هفته دفاع مقدس در محفل مداحان و شعرای آئینی میبد رونمایی شد.

مراسم اختتامیه ترم تابستان والیبال آکادمی آریا میبد همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور مسئولان در سالن شهید چمران برگزار شد.

از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم تاکنون ۱۴۵ شرکت تعاونی در استان یزد تشکیل شده که دارای ۳ هزار و ۴۹۰ عضو می باشند. برای ۲ هزار و ۵۸۶ نفر فرصت اشتغال ایجاد گردیده است.

اعضای شرکت کننده در این برنامه با نقل خاطرات زمان بچگی ، نونهالی و نوجوانی خود از گذشته‌های نه چندان دور یاد کردند و با یاد آوری اتفاقات شیرین دورهمی سالانه خود را به شیرینی برگزار کردند.

در سال گذشته ۶ تعاونی جدید تشکیل شد و این تعاونی ها برای ۲۱۸ نفر بطور مستقیم فرصت شغلی ایجاد کردند و ۲۴۱ عضو جدید نیز به خانواده تعاون شهرستان میبد افزوده شد.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد درخواست تصویب سند مسئولیت اجتماعی صاحبان صنعت میبد در راستای کمک به بهزیستی و موسسه های خیریه برای  رفع حوائج جامعه هدف و کاهش دغدغه خیرین برای انجام کارهای خیر کرد.

امام جمعه میبد در نشست با خبرنگاران عنوان کرد:

کار رسانه ای یعنی عاشق و خادم مردم بودن

کار خبرنگاری و رسانه باید با یک فلسفه و معرفت خاص انجام شود و هم باید در شعاع آداب و اخلاق و ارزشهای متناسب با آن حرکت کند و جهات شرعی و احکام الهی در آن مدنظر قرار گیرد.

در مهر امسال ۳۰۰ نفر از ۱۷۰۰ نفر از شاغلین ما، سنوات آخر خدمتشان را می گذرانند. بقیه زیر ۶ یا ۷ سال سابقه کار دارند.

علیرضا حسین‌بیگی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان گفت: زندانیان با معرفی شدن به شهرداری ، بهزیستی ، بخش صنعت و مراکز فنی حرفه‌ای به جای سپری کردن زمان حبس خود در زندان در جاهای مختلف مشغول به فعالیت و خدمت هستند.

همایش گرامیداشت روز ملی اصناف با حضور مسئولان و روسای اتحادیه‌های صنفی در سالن اجتماعات فرمانداری میبد برگزار شد و مشکلات واحدهای صنفی از جمله افزایش میزان مالیات دریافتی از صنوف و گرانی اجناس مطرح شد.