تاریخ : ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲ - شناسه خبر : 24020 اخبار شهرستان، اخبار شهرستان1

آسفالت کوچه های روستای رکن آباد عملیاتی شد

این پروژه با همکاری بخشداری مرکزی، با تامین اعتبار دهیاری روستای رکن آباد، زیرسازی توسط شرکت تعاونی دهیاری ها و آسفالت توسط بنیاد مسکن عملیاتی شد.

12

به گزارش روابط عمومی شرکت تعاونی دهیاری های شهرستان میبد، آسفالت کوچه های روستای رکن آباد به متراژ تقریبی ۱۲ هزار متر مربع به اجرا درآمد.

گفتنی است اقدامات انجام گرفته در این پروژه شامل :نخاله برداری، جمع آوری آسفالت های قدیمی، تعویض لوله های آب کوچه ها، تحکیم بستر، زیرسازی جهت آسفالت و آسفالت می باشد.

شایان ذکر است این پروژه با همکاری بخشداری مرکزی، با تامین اعتبار دهیاری روستای رکن آباد، زیرسازی توسط شرکت تعاونی دهیاری ها و آسفالت توسط بنیاد مسکن عملیاتی شد.

روستای رکن آباد که امروزه با نام دهستان شهدا نیز شناخته می شود در پنج  کیلومتری شهر ستان میبد واقع شده است و جمعیتی ۲۷۲۱ نفره را در خود جای  داده است. وسعت خاک این روستا حدود پنج کیلومتر مربع می باشد؛ از این مقدار  وسعت، حدود ۳۰۰ هکتار آن متعلق به زمین های کشاورزی است که بیشتر  اوقات بیش از نصف آن زیر کشت نیست. حاصل کشاورزی این روستا بیشتر  گندم و انار و هندوانه و خربزه می باشد. این روستا  هندوانه و  خربزه ای بس شیرین دارد و اناری بسیار باب ذوق اهل نظر. دو چاه عمیق زمین های  این محل را سیراب می کند؛ ولی در قدیم دو قنات و چشمه سار پرآب این کار را  به عهده داشته است.

01  04 05  03 020607

14 13 12 11 10 09 08

ارسال نظر