تاریخ : ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹ - شناسه خبر : 26005 اخبار استان

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد:

«امیرچخماق یزد» بیشترین بازدید گردشگری را به خود اختصاص داد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دسنی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه میزان سفرهای نوروزی به یزد نسبت به سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است گفت: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین امسال تعداد ۸۰۷ هزار و ۶۹۶ مسافر در استان یزد اقامت داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه میزان سفرهای نوروزی به یزد نسبت به سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است گفت: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین امسال تعداد ۸۰۷ هزار و ۶۹۶ نفر در هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل ‌آپارتمان‌ها، مدارس، واحدهای بومگردی، اقامتگاه‌های سنتی و … یزد ساکن شده اند که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۷۷۶ هزار  و ۴۰۴ نفر بوده است.

فاطمه دانش یزدی افزود: همچنین از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین ۹۷، ۵۶۹ هزار و ۱۰۹ خودرو به یزد وارد شده و همچنین تعداد ۵۹۳ هزار و ۵۳۰ نفر میزان خروج از استان یزد بوده است.

وی در خصوص میزان بازدید گردشگران از اماکن تاریخی تحت نظارت میراث اظهار کرد: بیشترین میزان بازدید از بناهایی که دارای ورودی هستند به ترتیب باغ دولت آباد، آتشکده و مدرسه ضیائیه بوده و و بیشترین تردد در مسیرها و مکان‌های بدون ورودی مربوط به بافت تاریخی و مجموعه امیرچخماق است.

دانش یزدی با اشاره به وجود ضعف‌های یزد در خصوص جذب گردشگر اذعان کرد: بیشترین مشکل یزد در جذب گردشگر مسئله زیر ساخت ها و مبلمان شهری است که باید با همکاری دستگاه‌های مربوط این مشکلات مرتفع شود.

 

ارسال نظر