تاریخ : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷ - شناسه خبر : 26582 اسلایدشو، ایران و جهان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) به‌مناسبت هفته‌ی گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه فرهنگیان، در دو دیدار جداگانه، در جمع مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در اجتماع اساتید،‌ کارکنان و دانشجو معلمان این دانشگاه سخنرانی کردند.

به گزارش صدای میبد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری نوشت: گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

*دیشب شنیدید رئیس‌جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد. شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف‌های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می‌کنم.

*بنده از طرف ملت ایران می‌گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید

*آنچه اتفاق افتاده، یعنی رفتار زشت و سخیف رئیس‌جمهور آمریکا خلاف انتظار ما نیست. این رفتار در دوران رؤسای جمهور قبل هم وجود داشت و در هر دوره‌ای یک‌جور بوده است.

*ملت ایران با قدرت ایستاده و آن [رؤسای جمهور] قبلی مُردند و استخوان‌هایشان هم پوسید و جمهوری اسلامی همچنان هست.

*این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور می‌شود و جمهوری اسلامی همچنان خواهد ایستاد.

*بدون اخذ تضمین‌های کافی از سه کشور اروپایی، تداوم برجام با آن‌ها منطقی نیست

*آن‌وقتی که مسئله‌ی هسته‌ای شروع شد، بعضی از معاریف کشور می‌گفتند که چه اصراری دارید که هسته‌ای را نگه دارید، بگذارید کنار…

*البته این حرف غلط بود، مسئله‌ی هسته‌ای نیاز کشور است و تا چند سال دیگر طبق بررسی کارشناسان، کشور به ۲۰هزار مگاوات برق هسته‌ای نیاز دارد.

*آن روز می‌گفتیم مسئله‌ی آمریکا با ایران، مربوط به انرژی هسته‌ای نیست و این‌ها بهانه است؛ می‌گفتند نه، این‌جور نیست.

*حالا دیدید که این‌جوری نیست؛ ما برجام را پذیرفتیم اما دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی تمام نشد.

*حالا مسئله‌ی حضور ما در منطقه و مسئله‌ی موشک‌ها را مطرح می‌کنند؛ اگر این‌ها را هم قبول کنیم، مسئله تمام نخواهد شد، مسئله‌ی دیگری را شروع می‌کنند.

*علت مخالفت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی این است که آمریکا به‌طور کامل سلطه داشت و انقلاب دست آن‌ها را کوتاه کرد.

*[آمریکایی‌ها] می‌خواهند حکامی در کشورها باشند که پولشان را بگیرند و دستورات را انجام دهند و هروقت هم خواستند عوضشان کنند. همان‌طور که رضاخان را برداشتند و پسرش را آوردند؛ همچنان‌که در کشورهای خلیج فارس این حالت وجود دارد، مانند عبد ذلیل آمریکا.

*چند روز پیش ترامپ نامه‌ای به رؤسای کشورهای خلیج فارس نوشته که ما به آن دست یافتیم. چنین می‌گوید که من ۷ تریلیون دلار برای شما خرج کردم و شما باید این کار را بکنید.

*خرج کردی که به عراق سوریه مسلط شوی؛ خب نتوانستی، به درک!

*می‌گوید «باید» این کار را بکنید؛ می‌خواهد به جمهوری اسلامی هم «باید» بگوید.

*ملت ایران مستقل و عزیز است. حکام گذشته‌ی این ملت، عزت ملت را گرفتند و مردم را ذلیل کردند. حالا جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی آمده و آمریکایی‌ها نمی‌توانند تحمل کنند.

*برخی [از داخلی‌ها] می‌گفتند چه اصراری دارید که می‌ایستید… خدا از سر تقصیراتشان بگذرد.

*بنده از روز اول بارها گفتم به آمریکا اعتماد نکنید؛ هم در جلسه‌ی عمومی گفتم و هم در جلسه‌ی خصوصی.

*گفتم اگر می‌خواهید قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید و بعد ببندید. یکی از شروطی که گفتم این بود که رئیس‌جمهور آمریکا باید امضا کند. مسئولین محترم زحمت کشیدند و عرق ریختند و خب، نتوانستند.

*دو سال و نیم است که ما در حال انجام این قرارداد هستیم و حالا این مردک می‌گوید من قبول ندارم.

*حالا گفته می‌شود با ۳ کشور اروپایی ادامه می‌دهیم. من به این ۳ کشور هم اعتماد ندارم؛ به این‌ها هم اعتماد نکنید.

*اگر می‌خواهید قرارداد بگذارید، تضمین عملی بگیریم وَالّا این‌ها همه همان کار آمریکا را خواهند کرد.

*اگر توانستید تضمین بگیرید که خب، البته من بعید میدانم. اگر نتوانستید تضمین قطعی بگیرید، دیگر نمی‌شود برجام را ادامه داد.

*مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند: آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟ باید عزت و منافع ملت به معنای واقعی کلمه تأمین شود.

نظرات ارسال شده

 1. سلام آقای شفیع پور
  حالتون خوبه ما که حالمون اصلا خوب نیست!!!!
  آخه دلار و سکه هم با وجود اینکه یارانه ها رو هدفمند کردن شده ۷۰۰۰ تومان و ۲۱۰۰۰۰۰تومان
  از مردم عذر خواهی کنید ….دولت تدبیر و امید
  علی برکت الله…….

 2. سلام بر شما. اینها چه ربطی به دولت دارد . وقتی یکی مثل ترامپ روی کار می آید و زیر همه چیز می زند، در برابر ابرقدرت ها ایستادن هزینه دارد که مردم باید بپردازند.

 3. سلام
  اگر ایستاده بدیم که اکنون غممون نبود اینا بهای ناستادن است …..دم کدخدا رو دیدن هزینه داره که البته مردم دارن هزینه رو میدم …..حرف رهبر رو زمین گذاشتن هزینه داره که بازم مردم دارن هزینه رو میدم…..پس فکر کردی هزینه رو اسحاق جهانگیری قرارهای بده یا عباس آخوندی..؟…..
  هزینه رو من باید بدم که گاهی پول ندارم نون وهندونه برا بچم بخرم…….نون ۳۵۰ تومان و ه‍ندونه ۵۰۰ تومان
  امیدوارم درس عبرتی بشه
  آخه وجود امثال حسن روحانی هم برا طاغوت خطرناکه هم برا انقلاب………

 4. ایستادگی که فقط جنگیدن نیست یک کمی هم باید فکر و عقل را هم به کار گرفت!

 5. حالا معلوم شد کیا باید اب و صابون بیارن صورتشونو بشورن سر زیر برف نکنید از همون اول هم معلوم بود وقتی روی ویلچر مذاکره کنید اخرش چی میشه چراخط قرمزها را رعایت نکردن اگه کسی غیر از ترامپ هم بود همین میشد اخراستکبار یعنی همین در ضمن شما و اونایی که مسخره کردین دلواپسان رو بجهنم حواله دادین و کاسب تحریم نام دادین باید عذر خواهی کنید

 6. ببخشید دلواپسان بودن که این شرایط افتضاح را برای کشور رقم زدند. شما ها بودید که سنگ را در چاه انداختید و بعد گفتید حالا بیرونش بیاورید. در دوران کدام رئیس جمهور محبوبتان بود که ۶ قطعنامه علیه ایران صادر شد اون موقع کجا بودید. بابت این همه مشکلی که نادان هایی دولت نهم و دهم برای کشور و مردم رقم زدند عذرخواهی کردید! حالا که ایران سربلند است چون آمریکایی ها هستند که می گویند کشورما هیچ گونه نفعی نبرده و فقط ایران در برجام منتفع شده است.

ارسال نظر