تاریخ : ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴ - شناسه خبر : 27543 اخبار استان

معاون خدمات مشترکین شرکت آبفا یزد:

بدهی ۹۷ میلیاردی یزدی ها به آب و فاضلاب

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: میزان بدهی مشترکین به شرکت آبفای استان یزد افزون بر ۹۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: در حال حاضر مجموع میزان بدهی مشترکین به شرکت آبفای استان یزد افزون بر ۹۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.

ابوالقاسم سهیلی نیا اظهار داشت: ۴۴ درصد از این میزان بدهی مربوط به مشترکین بخش خانگی است که بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و پس از آن اماکن آموزشی و مذهبی ۱۵ درصد، اماکن تجاری ۱۴ درصد، بخش دولتی ۴ درصد، بخش صنعت ۳ درصد و مابقی نیز مربوط به سایر کاربری ها است.

وی با بیان این که بیش از ۳۹۵ هزار مشترک در استان یزد وجود دارد اظهار داشت: ۷۸ درصد از مشترکین در بخش خانگی و ۲۲ درصد آن ها نیز در بخش های غیر خانگی هستند که ۶۰ درصد از ان ها را مشترکین کم مصرف، ۲۶ درصد مشترکین پرمصرف و ۱۴ درصد نیز در حد متعادل مصرف دارند.

سهیلی‌نیا  با تاکید بر این که همکاری‌های لازم با مشترکین بدهکار صورت می گیرد اذعان داشت: به تمام مشترکین فرصت کافی جهت پرداخت بدهی داده شده و در چند نوبت یادآوری میزان بدهی و زمان پرداخت برای آن ها انجام می شود و خوشبختانه در این فرآیند اکثر مشترکین نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام می کنند.

وی افزود: با این وجود تعداد محدودی از واحدهای تجاری که هزینه آب بهاء خود را در مهلت مقرر و پس از چندین بار تذکر و اخطار پرداخت نکرده‌اند قطع شده است.

سهیلی‌نیا با بیان این که شرکت آبفا فقط تامین آب واحدهای صنعتی که در محدوده شهرها واقع شده اند را بر عهده دارد افزود: تاکنون آب هیچ واحد صنعتی به دلیل بدهی توسط این شرکت قطع نشده و خوشبختانه واحدهای صنعتی نیز همکاری لازم را در پرداخت به موقع خدمات دریافتی داشته اند.

وی با بیان این که تامین آب در شرایط بحران کم آبی کار بسیار سخت و دشواری است گفت: با تلاش تمامی مسئولان و همراهی مردم در صرفه جویی، قطعی و یا جیره بندی آب نداشته ایم و بدیهی است تداوم ارائه خدمات به مشترکین در گرو تامین به موقع هزینه های تامین و توزیع آب شرب و بهداشتی است از این رو همشهریان عزیز با پرداخت به موقع قبوض خود ما را در انجام خدمات بهینه  یاری نمایند.

ارسال نظر