تاریخ : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲ - شناسه خبر : 27637 اخبار شهرستان، اسلایدشو

برگزاري همايش آسيب هاي اجتماعي و پيشگيري از اعتياد در ميبد

به همت اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي و همكاري فرماندهي انتظامي شهرستان ميبد، همايش يك روزه آسيب هاي اجتماعي و پيشگيري از اعتياد ويژه كارگران، تعاونگران و جمعي از مقرري بگيران بيمه بيكاري ميبد برگزار شد.

به همت اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي و همكاري فرماندهي انتظامي شهرستان ميبد، همايش يك روزه آسيب هاي اجتماعي و پيشگيري از اعتياد ويژه كارگران، تعاونگران و جمعي از مقرري بگيران بيمه بيكاري ميبد برگزار شد.

1

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان ميبد: به منظور پيشگيري از آسيب هاي شايع اجتماعي بويژه در جامعه كار و تلاش ميبد، همايش آسيب هاي اجتماعي و پيشگيري از اعتياد ويژه تعاونگران، كارگران و جمعي از مقرري بگيران بيمه بيكاري ميبد در محل سالن همايش فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.

در ابتداي اين همايش سرگرد محمد فلاح، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي ميبد با تاكيد بر شناخت و آگاهي از راههاي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي بويژه سرقت هاي سايبري، شبكه هاي مجازي و كنترل خشونت اظهار داشت: شناخت آسيب هاي اجتماعي شايع در جوامع بويژه اينكه هر روز با ابعاد تازه اي از اين آسيب ها در سطح جامعه روبرو هستيم راهكار مناسبي براي مقابله با آن و مصون ماندن خانواده ها از معظلات آن است.

سرگرد فلاح با اشاره به كسب مهارتهاي فردي به عنوان شيوه اي موثر در كاهش آسيب هاي اجتماعي تاثير گذار بر جامعه، بويژه پيشگيري از اعتياد خاطر نشان كرد: يكي از پديده هاي شومي كه اكثر جوامع با آن مواجهه هستند، مواد مخدر و مواد روانگران است كه نه تنها براي شخص مصرف كننده مشكلاتي را به وجود مي آورد، بلكه در وهله اول خانواده و در بُعد گسترده تر جامعه را نيز درگير معظلات خود مي كند.

4 5 6 1 1 2

وي در ادامه به تشريح مساله اعتياد و آلوده شدن جوانان به مواد افيوني بويژه مواد صنعتي و توهم زا پرداخت و يكي از دلايل اصلي گرفتار شدن جوانان به اين معظل را عدم آگاهي و اطلاع صحيح از اثرات مخرب و لذت هاي زود گذر آن دانست.

گفتي است: در اين كارگاه آموزشي كه با همكاري فرماندهي انتظامي شهرستان ميبد و  با حضور ۱۱۹ نفر از كارگران، تعاونگران و مقرري بگيران بيمه بيكاري ميبد برگزار شد، شركت كنندگان با انواع آسيب هاي اجتماعي، معظلات پيش روي خانواده ها، سرقت هاي سايبري و شناخت مواد مخدر و راه هاي پيشگيري از آن آشنا شدند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر