تاریخ : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷ - شناسه خبر : 28720 اخبار استان

رودخانه شرقی علی آباد تفت لایروبی شد/ رفع تصرف رودخانه‌های شهری یزد و میبد در آينده

در مرحله دوم پاکسازی رودخانه مذکور که به مدت سه روز به طول انجامید، این رودخانه به طول ۱۹۰۰ متر از شاخ و برگ درختان پاکسازی شد .

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و  سواحل یزد از انجام طرح لایروبی رودخانه شرقی علی آباد شهرستان تفت خبر داد . 

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «عباس دهقان» در خصوص مراحل انجام کار در این طرح اظهار كرد: لایروبی رودخانه شرقی علی آباد در دو مرحله صورت گرفت که در مرحله اول و در مدت چهار روز، رودخانه به طول ۵۵۰ متر به وسیله ماشین آلات از نخاله تخلیه شده و پاکسازی شد.

وی ادامه داد: در مرحله دوم پاکسازی رودخانه مذکور که به مدت سه روز به طول انجامید، این رودخانه به طول ۱۹۰۰ متر از شاخ و برگ درختان پاکسازی شد .

دهقان کمبود نیروی انسانی با توجه به حجم عظیم کار، عدم همکاری بعضی از ارگانهای دولتی، عدم تخصیص بودجه مناسب جهت برآورده کردن برنامه‌ها و عدم آگاهی بعضی از افراد از مسائل بستر و حریم رودخانه را از عمده‌ترین مشکلات دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل یزد در پیشبرد اهداف عنوان کرد .

وی رفع تصرف رودخانه‌های شهری یزد و میبد را از برنامه‌های آینده این دفتر دانست و خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد اجاره بستر رودخانه‌ها، مطالعات سراسری و موردی، تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌های یزد و ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها، از جمله چشم‌اندازهای این دفتر است .

گفتنی است، مطالعات سراسری و موردی، اجاره بستر و برداشت مصالح، نصب تابلو هشداردهنده، جلوگیری و رفع تصرفات بستر وحریم رودخانه، اجرای عملیات ساماندهی رودخانه ها، اجرای عملیات لایروبی و اطلاع رسانی وجذب مشارکتهای مردمی از جمله وظایف دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل یزد است .

ارسال نظر