تاریخ : ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰ - شناسه خبر : 28888 اخبار استان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

معرفی دستاوردهای انقلاب به دنیا با توسعه گردشگری میسر می‎‎شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد توسعه صنعت گردشگري را بهترين را براي معرفي هویت ملی اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی به جهانيان دانست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد توسعه صنعت گردشگري را بهترين را براي معرفي هویت ملی اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی به جهانيان دانست.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «محمد حسین ریاحی» در نشست هم‌‏اندیشی با مدیران میراث فرهنگی استان که با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در حوزه گردشگری برگزار شد، با اشاره به این که امروزه گردشگری به یکی از بزرگترین و سریع‏ترین صنایع در حال رشد تبدیل شده است، گفت: توسعه این صنعت باید بعنوان یکی از اولویت‏های برتر توسعه کشورمان مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان این که این صنعت می‏تواند باعث کاهش مفاسد اجتماعی شود، بیشتر مفاسد اجتماعی در ایران را نتیجه بیکاری خواند و افزود: اعتقاد داریم که با استفاده از منابع خدادادی و سابقه تمدن اسلام، تمدن دوره ماقبل اسلام و دوره باستان، آن قدر یادگارها و بناهای منحصر به فردی که برای ما به یادگار گذاشته ‎ اند، بتوان براساس آن و با کمترین هزینه برای جوانانمان شغل ایجاد کنیم.

ریاحی بیان کرد: اگر بخواهیم هویت ملی اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کنیم، بهترین راه آن توسعه صنعت گردشگری زیارتی و مذهبی و سلامت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد اظهار کرد: رسیدن به اشتغال بالا در این صنعت، نیازمند مدیریت کارآمد، نیروی کار آموزش دیده، سرمایه‏‌گذاری در زیرساخت‏‌ها، فرهنگ ‎ سازی عمومی و و نهادینه کردن موضوع مشاوره‌های اصولی و درست از طریق مراکز مشاوره اطلاع‌رسانی و کارافرینی با حضور کادر مجرب مشاورین متخصص و غیره است.

«سید مصطفی فاطمی» مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این نشست گفت: ایران براساس آمارهای جهانی به لحاظ جاذبه‌های گوناگون اعم از فرهنگی، مذهبی، طبیعی و تاریخی، جزو کشورهای بالقوه توانمند در زمینه جذب گردشگر خارجی است.

وی با بیان این که در دنیا گردشگری بیشترین درآمد و اشتغال را در حوزه‏های مختلف ایجاد می ‎ کند، عنوان کرد: صنعت گردشگری به دلیل این که فراگیر است و گردشگرها به تمام نقاط مقصد سفر می‌کنند، درآمد و فرصت‌های شغلی برابری در کشور به وجود می ‎ آید.

گفتنی است؛ در حاشیه این نشست، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد از کارگاه کسب و کار یک معلول توانمند تحت پوشش بهزیستی در بافت تاریخی شهر بازدید کرد و با حضور در جمع دانش‌آموزان یکی از دبستان ‎ های پسرانه در مورد آینده شغلی و حرفه‏آموزی به سخنرانی پرداخت.

ارسال نظر