تاریخ : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳ - شناسه خبر : 29567 اخبار استان

مدير عامل هلال احمر يزد:

تمام ظرفیت‌ها را براي سفر سالم هموطنان در نوروز بكار مي‌گيريم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد کمک به کاهش تصادفات در جاده‌ها را از اهداف اصلي طرح‌هاي نوروزي اين جمعيت ذكر و در اين باره تاكيد كرد: تمام ظرفیت‌هاي هلال احمر را براي ايجاد سفر سالم هموطنان در نوروز بكار مي‌گيريم.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «محسن حرازی زاده» در سومین جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان یزد كه با موضوع طرح‌های نوروزی ۹۸ در بافق برگزار شد، با اشاره به اهمیت طرح‌های نوروزی گفت: با توجه به طرح‌های نوروزی هلال احمر در نوروز ۹۸ و لزوم فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت نکات ایمنی جاده‌ها، لازم است مسئولان طرح‌های نوروزی در شهرستان‌ها با اتخاذ تمهیدات لازم, خدمات بهتری را به هموطنان ارائه دهند.

وی اهداف اصلی از اجرای طرح های نوروزی را کمک به کاهش تصادفات در جاده‌های استان عنوان کرد و افزود: کاهش زمان طلایی ارائه خدمات  پیش بیمارستانی در تصادفات و ارتقاء سطح کیفی خدمات هلال احمر همگام با افزایش رضایتمندی مراجعین و خدمات گیرندگان از اهمیت بسزایی برخوردار است که قطعاً امسال در طرح نوروزی جایگاه ویژه‌ای در اهداف طرح خواهد داشت.

وی با تاکید بر این که از تمام ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر به منظور ایجاد سفر سالم برای هموطنان استفاده می‌کنیم، اظهار كرد: از اجرای آموزش‌های همگانی هدف‌دار و استفاده از ظرفیت پزشکان و پرستاران داوطلب در ایام نوروز نیز استفاده شود.

حرازی زاده بیان كرد: با توجه به سفرهای نوروزی و ضرورت ارائه خدمات با کیفیت بالا به هموطنان در این ایام، اهمیت هم‌افزایی و مشارکت معاونت‌ها و روسای شعب جمعیت هلال احمر استان در طرح ملی خدمات نوروزی دوچندان خواهد بود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت مستندسازی خدمات هلال احمر بویژه در ایام نوروز و طرح‌های اجرایی هلال احمر، عنوان كرد: تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر در حوادث و بحران‌ها و همچنین فعالیت امدادی و بشردوستانه جوانان، داوطلبان و نجاتگران این جمعیت نیز باید به گونه‌ای زیبا مستند شود تا مفاهیم ارزشمند ایثار و جانفشانی به خوبی منتقل شود چرا که گاهی تاثیر مشاهده یک عکس با مفاهیم عمیق بسیار بیش‌تر از مطالعه ۱۰ عنوان کتاب است.

گفتتني است، در اين نشست معاون امداد و نجات، معاون امور جوانان و مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان استان طرح‌های نوروزی را مطابق دستورالعمل ارسالی از مرکز را تشریح كردند و خواستار  همکاری شعب در بهتر برگزار شدن طرح‌های نوروزی نسبت به سال‌های گذشته شدند.

ارسال نظر