تاریخ : 29 آگوست 2019 - 20:58 - شناسه خبر : 30742 اخبار استان

آشنايي فعالان زيلوي ميبد با بازار فرش سلامت در تور آموزشي

عامل توسعه خوشه زیلو و معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان یزد از برگزاری تور آموزشی فعالان خوشه زیلو به منظور برندسازی، بازاریابی و ایجاد شبکه‌های تولید زیلو و نوآوری در هنرصنعت زیلو خبر داد.

«محمدرضا دهقانی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین دوره برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستباف و سی و دومین دوره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی در تهران، اظهار کرد: نمایشگاه‌ها و رویکردهای ملی فرصت‌هایی ارزشمند و مغتنم در ارتقای دانش و بروز شدن داده‌های استان یزد در زمینه صنایع دستی به ویژه هنر صنعت جهانی زیلوبافی است.

وی به برگزاری تور آموزشی خوشه زیلو اشاره كرد و گفت: این تور آموزشی علاوه بر نمایشگاه از دو کارگاه موفق‌ نساجی در کاشان و کارگاه تولید فرش دستباف قم نیز بازدید داشت.

دهقانی در ادامه برندسازی، بازاریابی و ایجاد شبکه‌های تولید زیلو و نوآوری در صنایع دستی را از اهداف برگزاری این تور آموزشی خواند و گفت: این تور متشکل از زیلوبافان، صاحبان کارگاه‌های زیلو، مدرسان و فعالان اين هنر‌صنعت است.

اين مسئول در پایان با بیان این که برند جهانی زیلو باید جایگاه مناسبي را در بازار داخلی و بین‌المللی پیدا کند گفت: با ارتقای کیفیت، تنوع بخشی و بروز شدن، کاربردی کردن و توجه به بسته‌بندی و فرآوری این محصول می‌توان بازار فرش سلامت را تامین کرد.

ارسال نظر