تاریخ : 26 سپتامبر 2019 - 20:26 - شناسه خبر : 31119 ایران و جهان

علی مطهری: تندروها کاسه داغ‌تر از آش نشوند/ زمان خوبی برای مذاکره است، چون در موضع قدرتیم

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: الان زمان خوبی برای مذاکره است مشروط بر اینکه آمریکا هم به آن شرط عمل کند، و همه تحریم‌ها یا تعدادی از مذاکرات مهم را لغو کند تا بالاخره ایران انگیزه‌ای برای مذاکره پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: الان زمان خوبی برای مذاکره با آمریکاست، چون در موضع قدرتیم.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره رایزنی فرانسه و انگلیس برای ایجاد فضا و امکان شکل‌دهی مذاکره بین ایران و آمریکا گفت: اگر آمریکا شرط ایران را قبول کند که به برجام برگردد یا تحریم‌ها و محدودیت‌های شکل‌گرفته علیه جمهوری اسلامی را لغو کند، ایران هم آماده مذاکره در قالب ۱+۵ با آمریکاست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر آنها اقدام جدیدی انجام دهند و مثلاً چند تحریم مهم نفتی و بانکی علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کنند، ایران هم وارد مذاکره با آمریکا خواهد شد.

مطهری توضیح داد: به نظرم نشست نیویورک فرصت خوبی است و اگر بنا باشد مذاکره‌ای شکل بگیرد، الان فرصت خوبی است چراکه ایران در موضع قدرت قرار دارد؛ چند سال آنها فشار آوردند و نتوانستند مردم را علیه نظام تحریک کنند و مردم مقاومت کردند، از طرفی هم توفیقات نظامی به دست آورده‌ایم. بنابراین در موضع قدرت هستیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: الان زمان خوبی برای مذاکره است مشروط بر اینکه آمریکا هم به آن شرط عمل کند، و همه تحریم‌ها یا تعدادی از مذاکرات مهم را لغو کند تا بالاخره ایران انگیزه‌ای برای مذاکره پیدا کند.

مطهری درباره اینکه تندروهای داخلی برای روحانی و ظریف در نیویورک خط و نشان می‌کشند که نباید هیچ دیداری بین مقامات ایرانی و آمریکایی شکل بگیرد، گفت: آنها نباید از خود رهبری جلوتر بروند وقتی ایشان گفته‌اند اگر آمریکا به برجام برگردد یا تحریم‌ها را لغو کند، ما آماده‌ایم در قالب ۱+۵ با آنها مذاکره کنیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان طی توصیه‌ای به تندروها گفت: به تندروها توصیه می‌کنم کاسه داغ‌تر از آش نشوند و جلوتر از رهبری حرکت نکنند.

منبع : اعتمادآنلاین

نظرات ارسال شده

  1. جناب آقای مطهری خواهشها از خود مایه بگذارید بنده به عنوان یک ایرانی سختی ها را تحمل کرده ام و هیچ گاه امیدم به اجنبی نیست خواهشمندم تاریخ را بخوانید و بگوئید کجا این آمریکا و انگلیس دلشان برای ما سوخت ما که در این وطن این هم نیروی مستعد و جوان داریم چرا امیدتان بعد از خدا به این جوانان نیست مگر داستان دکتر چمران و بازار تهران را نخوانده اید .
    حال هم به قول ریس جمهور انگلیس در یک استخر هم زمان ابتنی صورت گیرد مشکلات مردم حل و مملکت گل و بلبل می شود .
    خواهشها بیاییم با هم رو راست باشیم و از داخل مشکلات را ببینیم و نواقص را برطرف کنیم
    به قول معروف کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
    لطفا نفتی نشوید!!!!

ارسال نظر