تاریخ : 31 مارس 2020 - 11:44 - شناسه خبر : 32408 اخبار استان، حوادث

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد:

راننده مشروب خوار و خطرناک دستگیر و راهی زندان شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد از دستگیری راننده مشروب خوار که منجر به کشته و زخمی شدن دو نفر شد، خبر داد.

محمدرضا حدادزاده در این رابطه اظهار داشت: متهم به اتهام شرب خمر و رانندگی خطرناک منجر به سلب آسایش عمومی، موضوع ماده ۶۱۸ قانون مجازات تفهیم اتهام شده، ضمن اینکه با توجه به نوع حادثه و کشنده بودن عمل، در صورت تقاضای اولیای دم و فراهم بودن شرایط، به جهت اقدام نوعا کشنده، تفهیم اتهام قتل عمد و تقاضای قصاص منتفی نیست.

وی تصریح کرد: جدا از مجازات راننده، چنین خودروهایی حداقل ۶ ماه توقیف خواهند شد ضمن اینکه در سال گذشته حتی خودروهای پرسرعت بدون تصادف هم طولانی مدت توقیف شدند. این مقام قضایی افزود: در سال جاری نیز با کمک پلیس و در صورت لزوم بسیج، پیگیر برخورد جدی با نوکیسگانی که با خودروهای مجلل، مانور تجمل گرایی می دهند و امنیت شهروندان را به خطر می اندازند خواهیم بود.

دادستان یزد اظهار داشت: پلیس اختیار کامل جهت توقیف خودروهای پرسرعت علاوه بر جریمه دارد و باید در سال جدید با حضور میدانی بیشتر در سطح شهر این موضوع را پیگیری کند.

وی ادامه داد: هر روزه مواجه با پدرانی هستیم که خودروهای آنها به جهت سرعت بالای فرزندانشان توقیف شده است اما قرار نیست جامعه تاوان بی مسولیتی این افراد را بدهد؛ در این پرونده نیز پدر متهم نیز جهت اخذ توضیح احضار شده است.

حدادزاده مشارکت اجتماعی در خصوص تأمین امنیت شهروندان را خواستار شد و گفت: مردم نیز می توانند با گزارشات مستند خود به پلیس در اجرای قانون کمک کنند.

ارسال نظر