تاریخ : 6 آوریل 2020 - 10:48 - شناسه خبر : 32419 اخبار شهرستان، اسلایدشو

سید احمد علائی در گفتگو با صدای میبد:

کرونا ۲۸۷ نفر از کارگران میبدی را بیکار کرد/معرفی ده فعالیتی که به علت کرونا تحت حمایت قرار گرفته اند

سید احمدعلائی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد از ثبت نام ۳۵۶ نفر تا امروز (۱۸فروردین ماه) در شهرستان میبد برای دریافت بیمه بیکاری خبرداد.

سیداحمد علائی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد از ثبت نام ۳۵۶ نفر تا امروز (۱۸ فروردین) برای دریافت بیمه بیکاری در این شهرستان خبر داد.

وی در  گفتگو با صدای میبد اظهار داشت: از این تعداد ۲۸۷ نفر دلیل بیکاری را حوادث غیر مترقبه (کرونا) انتخاب کرده و ۶۹ نفر نیز به طور غیرمستقیم به دلیل  تاثیر این ویروس بر کسب و کارشان از کار بیکار شده اند.

علائی با تاکید بر اینکه ده رسته از طرف دولت تحت حمایت بیمه بیکاری به علت آسیب پذیر بودن از کرونا قرار می گیرند گفت: کارگرانی که در مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها، مراکز مربوط به گردشگری مانند هتل ها، بوم گردی ها و …، حمل و نقل عمومی مسافر دورن و برون شهری، دفاترخدمات مسافرتی و گردشگری، تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و  مجتمع های فرهنگی، آموزشی، تفریحی و ورزشی، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی مشغول به کار بوده اند می توانند از این حمایت بهره مند شوند.

وی ادامه داد: کارگران می توانند با مراجعه به سامانه https://bimehbikari.mcls.gov.ir اقدام به ثبت نام نمایند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد تصریح کرد: این کارگران از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه سال جاری تحت حمایت بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد: براساس قانون، افراد بعد از بیکار شدن ٣٠ روز مهلت دارند در سامانه درخواست بیمه بیکاری اطلاعات خود را ثبت کنند.

ارسال نظر