تاریخ : 14 می 2020 - 12:24 - شناسه خبر : 32591 اخبار استان، اسلایدشو

افتخاری دیگر در سال جهش تولید برای استان یزد:

انتخاب خانه بهداشت کارگری شرکت مدیریت تولید برق استان به عنوان خانه بهداشت برترملی

خانه بهداشت کارگری «شرکت مدیریت تولید برق» استان یزد به عنوان «خانه بهداشت کارگری برتر ملی» انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد: خانه بهداشت کارگری «شرکت مدیریت تولید برق» استان یزد به عنوان «خانه بهداشت کارگری برتر ملی» انتخاب شد.

محمدحسین ریاحی در این باره خاطرنشان کرد: طبق اعلام حوزه امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خانه بهداشت کارگری شرکت مدیریت تولید برق استان توانست به عنوان خانه بهداشت کارگری برتر ملی انتخاب شود که در مراسم ویژه‌ای از دست اندرکاران این شرکت تجلیل خواهد شد.

وی از فعالیت ۱۹۳ خانه بهداشت کارگری فعال در استان یزد خبر داد و افزود: طبق مفاد قانون کار، کارفرمایان واحد های تولیدی و صنعتی با ۵۰ نفر نیروی کار و بیشتر مکلف به تاسیس خانه های بهداشت کارگری هستند.

ریاحی ادامه داد: طرح خانه بهداشت کارگری با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقاء سطح سلامت کارگران از طریق انجام مراقبت های بهداشتی، همکاری در شناسایی، ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور و جلوگیری از بروز سوانح و حوادث محیط کار در کارگاه های بین ۵۰ تا ۴۹۹ نفر شاغل انجام می شود.

وی تاکید کرد: با شیوع ویروس کرونا نقش خانه بهداشت های کارگری در مهار و همچنین حفظ و صیانت از سلامت کارگران و سالم سازی محیط کار برای جهش تولید بسیار پررنگ تر از گذشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه بیشترین نفع را از سلامت کارگران خود کارفرمایان می برند تصریح کرد: سالم سازی محیط کار از عوامل مهم در جهت تأمین سلامت کار بوده و موجب افزایش تولید می گردد و افزایش تولید نیز به نوبه خود از عوامل مهم توسعه اقتصادی و اجتماعی در هر جامعه است .

وی ادامه داد: ماده ۱۴۷ قانون کار جمهوری اسلامی ایران، دولت را مکلف به ارائه خدمات بهداشتی به کارگران کرده است، از این رو از سال ۱۳۶۶ برنامه مشترک ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به بیمه شدگان با همکاری مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهداشتی اجرا می شود.

ریاحی در پایان گفت: مراسم معرفی خانه های بهداشت کارگری برتر ملی و شورای هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان با حضور مدیران دستگاه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تامین اجتماعی در مراسمی که متعاقباً اعلام خواهد شد برگزار می شود.

ارسال نظر