تاریخ : 30 مارس 2021 - 12:51 - شناسه خبر : 33498 اخبار شهرستان، اسلایدشو

علیرضا نقوی شهردار میبد در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان میبد در سال 1400

اجرای طرح بازنگری طرح جامع شهر میبد با افق ۱۴۱۰

طرح جامع، نقشه راه ده سال پیش روی ماست و برای ده سال آینده میبد از الان باید برنامه‌ریزی کنیم اگر اداره‌ای زمین، مستغلات و… دارد باید شفاف مشخص شود و اگر برای آنها برنامه و طرحی دارد باید اعلام کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان میبد با حضور آیت الله اعرافی و مسئولین ادارات در مصلای آیت الله اعرافی برگزار شد.
علیرضا نقوی درخصوص طولانی شدن فرایند تدوین طرح تفصیلی عنوان کرد: طرح تفصیلی میبد در سال ۱۳۸۹ طی قراردادی با مشاور وقت آغاز شد طبق قانون این طرح باید حداکثر یکسال تدوین و طی ۱۰ سال اجرا شود متاسفانه تدوین این طرح فرایند طولانی را سپری کرده و با پیگیری‌های ویژه‌ی اعضای محترم شورای اسلامی شهر میبد، در خرداد ۱۳۹۸ طرح تفصیلی بعد از تایید مراجع استانی جهت اجرا ابلاغ شد متاسفانه به دلیل طولانی شدن روند تدوین این طرح خیلی ازسرانه‌ها، کاربری‌هایی که باید طبق طرح تفصیلی صورت می‌گرفت، از بین رفته بود و عملا یک طرح بلااستفاده بود لذا با پیگیری‌های انجام شده در ۶ مردادماه ۱۳۹۹ قرارداد بازنگری طرح جامع شهر میبد با شرکت نقش پیراوش منعقد شد و در شهریورماه به مشاور ابلاغ گردید.
شهردار میبد با اشاره به شعار و بیانیه چشم انداز میبد ۱۴۱۰ گفت : بیانیه چشم انداز میبد ۱۴۱۰ در این افق ۱۰ ساله، میبد را می‌توان بستری برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار دانست که رفاه شهروندان و عدالت اجتماعی شهروندی و توسعه انسانی پایدار را به همراه دارد.
وی توسعه پایدار را به‌عنوان توسعه‌ای در راستای حفظ محیط زیست اعلام کرد و افزود: توسعه پایدار همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و آیت الله اعرافی بوده دارای شاخص‌های انسان محوری است.
دبیر شهر جهانی زیلو خاطرنشان کرد: طرح جامع، نقشه راه ده سال پیش روی ماست و برای ده سال آینده میبد از الان باید برنامه‌ریزی کنیم اگر اداره‌ای زمین، مستغلات و… دارد باید شفاف مشخص شود و اگر برای آنها برنامه و طرحی دارد باید اعلام کند.
شهردار میبد در ادامه یادآور شد: بعد از استقرار مشاور بازنگری طرح جامع در میبد با محوریت شهرداری به عنوان نهاد اجراکننده طرح جامع، مکاتبات با ادارات صورت گرفت که بغیر از اداره کل پدافند غیرعامل استان، فرمانداری و بخشداری مرکزی مکاتباتی در خصوص حریم داشتند هیچ کدام از ادارات پاسخگوی سئوالات و درخواست‌ها و نیازهای اعلامی ما نبودند.
وی عنوان کرد: درحال حاضر ارزیابی و بازبینی نیازهای منطقه‌ای، حوزه نفوذ و شناخت شهر انجام شده اطلاعات ما در محدوده خدماتی است ولی در بازنگری طرح جامع بایستی اطلاعاتی در خصوص حریم از منابع طبیعی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن، تجارت و… مدنظر قرار دهیم تا باعث بروز مشکلاتی در آینده نشود.

ارسال نظر