تاریخ : 13 ژانویه 2022 - 11:22 - شناسه خبر : 34332 اخبار استان، اسلایدشو

استاندار یزد در هشتمین نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

یزد قابلیت تبدیل شدن به بهشت تعاونی های کشور را دارد/ عملکرد وزارت کار تاثیرات معناداری بر فضای کشور دارد/ مسائل حوزه تعاون، کار و ر فاه اجتماعی استان، هفته آینده در دیدار با وزیر مورد پیگیری قرار می گیرد

فاطمی استاندار یزد: استان یزد با توجه به ظرفیت های خود، قابلیت تبدیل به بهشت تعاونی های کشور را دارد. لازمه تحقق این مهم تدوین برنامه مشخص، مدون و تحولی در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: مهران فاطمی استاندار یزد در هشتمین نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یکی از وزارتخانه های بسیار بزرگ با ماموریت های متفاوت، متنوع و پر حجم دانست و گفت: قریب به ۹۰ درصد جمعیت استان اعم از کارآفرینان و فعالین اقتصادی، جامعه کارگری، خانواده بزرگ تامین اجتماعی و دیگر مجموعه ها و اقشار به نوعی با مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط هستند.
وی با بیان اینکه بر اساس آمار موجود از گروه های مخاطب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه یک ابر وزارتخانه و دارای سهم بزرگی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و مسائل اجتماعی است، اظهار کرد: عملکرد این وزارتخانه می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیرات معناداری را بر فضای کشور، رضایتمندی مردم، رشد اقتصادی و بهبود وضعیت اجتماعی و اوضاع کسب و کار داشته باشد.
استاندار یزد با اشاره به لزوم تدوین برنامه تحولی در حوزه های مرتبط با ماموریت و فعالیت های مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان و تلاش در جهت فعالسازی ظرفیت های مرتبط در استان، خاطرنشان کرد: استان یزد با توجه به ظرفیت های خود، قابلیت تبدیل به بهشت تعاونی های کشور را دارد.
وی افزود: لازمه تحقق این مهم تدوین برنامه مشخص، مدون و تحولی در این حوزه است.
فاطمی در ادامه بر تدوین برنامه تحولی متناسب با ظرفیت های استان در این حوزه در کوتاه ترین زمان ممکن و ذیل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تاکید کرد.
وی افزود: در صورت وجود چنین برنامه ای جلسات این شورا به صورت ماهیانه و با حضور مقامات ارشد استان برگزار شود و در هر جلسه برنامه های پیشنهادی این حوزه تصویب، درصد پیشرفت مصوبات پیگیری و موانع احتمالی رفع گردد.
وی با اشاره به نگاه ویژه استان به حوزه تعاونی ها به عنوان یکی از حوزه های موثر در تحقق رشد اقتصادی ۸/۳ درصدی هدفگذاری شده برای استان، تاکید کرد: سهم بخش تعاونی ها در تحقق این رشد اقتصادی باید یک سهم قابل توجهی باشد لذا انتظار است این موضوع در اولویت قرار گرفته و این بخش، برنامه های خود را در این راستا ارائه کنند.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش بر موضوعات مطرح شده در جلسه درخصوص صندوق کارآفرینی اشاره کرد و گفت: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد سرمایه گذاری ستاد فرمان امام معادل آورده بخش خصوصی استان است.
وی افزود: همچنین باید کارگروه اقدامی جهت هدایت بخشی از منابع حاصل از انتقال حساب مالی شرکت های بزرگ صنعتی و معدن به استان، جهت تقویت بنیه صندوق های ارائه دهنده خدمات اجتماعی و صندوق های کارآفرینی، تشکیل شود.
مقام ارشد استان در ادامه خواستار مکتوب سازی درخواست ها و مطالبات مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شد و خاطرنشان کرد: مشکلات و درخواست های ارائه شده، دوشنبه هفته آینده و در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین ایشان و مجموعه های اقتصادی و سرمایه گذاری مرتبط با این وزارتخانه پیگیری می شود.
فاطمی در پایان بر توجه به ارائه مهارت های متناظر و مبتنی بر اشتغال استان به گروه های هدف، حضور فعالانه مدیران استان در جلسات وزارتخانه ها و ارائه پیشنهادات ملی جهت مشارکت در تصمیم سازی های ملی، برگزاری هیئت های اندیشه در حوزه اشتغال و زیست بوم اشتغال استان و ارائه گزارش های تحلیلی از وضعیت بیمه اجتماعی استان جهت ارزیابی صحیح از مباحث مربوط به اشتغال، سرمایه گذاری های در حال انجام و وضعیت مهاجرت ها، تاکید کرد.

ارسال نظر